Фестиваль мистецтв Sotheby`s представляє портрети англійських королев

Образотворче мистецтво – це культурна цінність. Ми були б позбавлені історії, багатьох знань чи розгадування таємниць, якби люди не мали здібності до малювання. Але погодьтеся, не всі ці розкішні полотна хотілося б бачити щодня у себе вдома, незважаючи на всю їхню цінність. Так, вони унікальні, неповторні, серед них є визнані шедеври, та й нехай. Ми можемо піти подивитись на них у музеї, на виставку. А вдома ми хочемо бачити те, що ближче до нашого серця. Той пейзаж, абстракцію, портрет близької людини, що викликає почуття, змушує міркувати чи приносить умиротворення. Це так, але щоб знайти те саме, своє, ми дивимося на світову культурну спадщину та набираємось досвіду. Наприклад, на такій події як фестиваль мистецтв, який організували у Sotheby`s.

Фестиваль мистецтв у Sotheby`s, присвячений сімдесятиріччю правління Єлизавети II

Нині правляча королева Англії при владі вже сімдесят років. Така подія не могла бути не відзначена світовою громадськістю, так у травні відбулося відкриття виставки у стінах Sotheby`s. До уваги відвідувачів представлені портрети правлячих королев Англії. Sotheby`s влаштували не просто виставку, а фестиваль мистецтв, окрім картин на фестивалі, будуть представлені ювелірні вироби у вигляді тіар, а також деякі рідкісні текстові документи. Виставка, що відкрилася двадцять другого травня, завершиться дев’ятого липня.

Прекрасна картина із зображенням королеви Ганни Портрет королеви Марії II представлений для фестивалю Британського мистецтва

Портрети представлені починаючи з полотна із зображенням королеви Марії I, і далі слідуючи хронології, до теперішньої королеви Єлизавети II. Завдяки портретам піддані могли бачити своїх монархів, бо не всім вдавалося побувати при дворі і хоч краєчком ока побачити обличчя монарха. Королівські портрети були не просто зображеннями, вони створювали певне враження про першу жінку королівства. Тепер ці полотна є витворами мистецтва.

королева Вікторія на престолі, портрет королеви Вікторії

“Непереможна армада” – так назвали портрет королеви Єлизавети I. Саме за її правління була розбита армада іспанського флоту, яка вважалася непереможною до доленосної битви з англійським флотом. За правління цієї королеви країна переживала культурний розквіт, і навіть зміцнення позицій Англії на світовій арені. А от Анна стала першою королевою, яка керувала об’єднаною Англією, коли об’єднання королівства було законним із юридичного боку. Вікторія мала титули королева Сполученого Королівства Англії та Ірландії, пізніше імператриця Індії. Завершує портретну експозицію наша сучасниця Єлизавета ІІ.

Барвистий портрет молодої королеви Єлизавети II для виставки у Sotheby`s

На відвідувачів фестивалю культури чекають незабутні враження. Деякі експонати, які представлені на фестивалі, надані музеями, королівськими будинками, приватними колекціями. Наприклад, відомим ювелірним будинком Van Cleef & Arpels ще в 1960 році було створено унікальну тіару з бірюзовим камінням в індійському стилі. Такі заходи нагадують, що мистецтво ніколи не втратить актуальності, а також про те, що це збагачує культуру та спадщину будь-якої країни.

Правляча королева Єлизавета II, портрет царюючої королеви, аукціон Sotheby`s

Фото взяті з ресурсів інстаграм Sotheby`s

Читайте також

modal image
modal image