Логотип компанії “Metro Goldwyn Mayer”

Впізнаваність завдяки логотипу

Досі э сумніви, чи потрібен вашому бренду логотип та ім’я? Гадаєте, що достатньо картинки або нетривіальної назви? Тоді, ось вам цікава історія, яка допоможе тим, хто шукає відповідь. Про один всесвітньо відомий логотип, натхненням для його створення стала студентська пісня. А з’явився логотип ще за часів німого кіно. Більшості з нас при слові “cartoon”, що в перекладі означає мультфільм, згадується енергійна заставка з пишною шевелюрою лева і написом Metro Goldwyn Mayer. Хтось у дитинстві, з появою цієї заставки, із захопленням очікував початку мультфільму, хтось передчував перегляд цікавої кінострічки. У будь-якому разі логотип голлівудської кіностудії “MGM” приносив радість глядачам своєю появою, а свою впізнаваність проніс через багато років.

Робота над створенням логотипу кінокомпанії Metro Goldwyn Mayer

Факти, як відомо, річ уперта. Факт, що стосується кіностудії “MGM”, полягає в тому, що незважаючи на свій вік, компанія популярна, активно користується можливостями інтернет-простору, успішно користується своїм логотипом, чим тішить шанувальників. Метро Голдвін Майєр вистояла, змогла освоїти технології, при цьому зберегла свою впізнаваність, свій роками сформований бренд зі справжньою історією. Але ж відомий, мабуть, на весь світ логотип у вигляді лева, що мотає головою і гарчить, був створений понад сто років тому в 1917 році, ім’я його автора Ховард Діц.

Стікери студії MGM, варіанти логотипу Metro Goldwyn Mayer

Прогресивне мислення

Спочатку логотип не видавав жодного звуку, адже тоді кіно було німим, але від цього не менш захопливим, бо це було щось нове, чого раніше ніхто не робив і не бачив. Перший фільм, у якому з’явився логотип, називався “Циркова Поллі”. На жаль, цей фільм був загублений. Подібно до “Циркової Поллі” було загублено й інші кінострічки старого зразка, але багатьом з них вдалося опинитися в нашому часі, вони були відреставровані і їх побачили нові покоління глядачів. У минулому столітті, випереджаючи появу звуку в кіно, співробітники компанії придумали просто поєднувати зображення логотипу на екрані зі звуком лева, що гарчить за лаштунками. З одного боку це був прогрес на екрані, з іншого боку складний процес підготовки живого лева, потрібно було поєднувати звук і зображення. Нагадуємо, записано на плівку було тільки зображення логотипу, звук ще не записували на великому екрані. Перед початком кінострічки глядач бачив величну тварину, обрамлену кільцем із написом у ньому – “Ars Gratia Artis”. Що в перекладі означає “Мистецтво заради мистецтва”. Після такої вражаючої заставки нікому не важко було запам’ятати, яка саме кіностудія створила цей фільм.

Заставка з логотипом MGM з одним із левів, які працюють у компанії

Сузір’я левів студії Метро Голдвін Майєр

Трохи історії розвитку символу кіностудії “Metro Goldwyn Mayer”. Після об’єднання “Metro pictures” і “Goldwyn pictures” було вирішено залишити логотип компанії з левом, але додати до нього зміни. Відтепер моделлю для заставки стає лев на ім’я Слетс. Він з’явився на світ у зоопарку Дубліна, там же отримав ірландське прізвисько Кайрпре, але його перейменували на Слетса. Цей лев займався тим, що на зйомках для логотипу крутив головою. Якби всі фільми з логотипом, де знімали Слетса, збереглися, то було б видно, що всі вони різні. У кожному фільмі лев крутить головою по-різному. Наступним за Слетсом і першим левом із голосом став Джекі, походив вын із Судану. Тепер логотип компанії MGM гарчав у заставці. Джекі виявився справжнім щасливчиком, саме так його прозвали, після пережитої ним і пілотом літака авіакатастрофи. Літак був запланований для рекламної компанії, для презентації лева Джекі. Після аварії лев ще кілька років працював на студії, а коли Джекі помер, заставка з ним працювала ще 21 рік. Водночас для логотипу компанії “Metro Goldwyn Mayer” знімають лева на прізвисько Теллі, при тому що озвучує його Джекі. Часто бувало, що Теллі мовчав, оскільки в заставці лунав саундтрек кінострічки. Лев Коффі був більш відомим, ніж Теллі, оскільки під час його роботи на кіностудії почали випускати мультфільми. Перші серії мультфільму “Happy Harmonies” забезпечили впізнаваність Коффі.

Дизайн упаковки від компанії Metro Goldwyn Mayer, стилізований лев і напис Дизайн сумки від кіностудії MGM

З появою кольору в індустрії створення кінофільмів компанія MGM створює свій перший кольоровий фільм. У цей же час з’являється новий лев Таннер. Тепер логотип із Таннером символ кольорового кіно, а зображення Джекі залишається для чорно-білих кінокартин. З застосуванням нових технологій CinemaScope у дизайні логотипу кіностудії відбуваються зміни. Вирішено перенести напис “Metro Goldwyn Mayer” нагору, а знизу прибрати прямокутну рамку з написом. 1955 рік залишиться в історії кінематографії, як рік, коли два леви Джекі і Таннер вперше знімалися у форматі системи CinemaScope. Таннер здобув популярність у результаті роботи для мультфільму “Том і Джеррі”, плюс зйомки для короткого метра від режисера Текса Евері. Змінив Таннера і Джекі лев Джордж, щоправда, зовсім не на довго. Хоча у Джорджа була найрозкішніша грива за всю історію зйомок лого MGM, голос він запозичив у Таннера. За короткий час перебування Джорджа в ролі живого логотипа, з ним зробили дві заставки, з різним риком, але не з його власним. Обидві звукові доріжки належали Таннеру.

Футболка від бренду MGM, логотип із левом і слоганом Ars Gratia Artis

Останнім живим представником логотипу для кіностудії MGM був лев на ім’я Лео. Його задіяли у створенні лого з 1957 року. Лео виявився наймолодшим левом, з усіх, що працювали для “Metro Goldwyn Mayer”. Приїхав на кіностудію з міста Арнема, що знаходиться в Нідерландах. У шістдесятих роках двадцятого століття компанія MGM провела невеликий експеримент. Замінили зображення живого лева на стилізовану картинку. Такий лого не мав відгуку в глядачів, тож було вирішено повернути колишню версію заставки.

Дизайн від кіностудії Metro Goldwyn Mayer, доміно із зображенням лева

Розвиток бренду компанії

Можна виділити ось такі зміни, які пережив логотип кіностудії. У вісімдесятих роках лев Лео перестав гарчати голосом Таннера, тепер його гарчання було оброблено на синтезаторі. Трохи пізніше плівка в дизайні логотипа змінила колір, стала золотою. Наприкінці дев’яностих, з приходом нових технологій, у компанії з’явився веб-сайт, його адресу додали в логотип. Вихід фільму “Скайфолл” примітний заставкою з тривимірним логотипом, у форматі високої чіткості. Прогрес рухається, технології вдосконалюються, а компанія Метро Голдвін Майєр використовує це в просуванні свого бренду. Два роки тому у 2021 виходить логотип, представлений у комп’ютерній графіці. Кіностудія MGM хороший приклад, коли всесвітньо відома компанія, зберігаючи свою унікальність та індивідуальність, постійно розвиває свій бренд. Допрацьовує та вдосконалює свій логотип, використовує для цього сучасні ресурси.

Фото взяті з інстаграм-ресурсів кінокомпанії “Metro Goldwyn Mayer”.

Читайте також

modal image
modal image