Операційна система Android відома усьому світу. Водночас відомий і відмінний знак цієї системи – зелений робот Історія його виникнення почалася ще навіть до випуску перших смартфонів, адже вже у 2003 році в компанії Android Inc., заснованій Енді Рубіном, Річем Майнером та Крісом Уайтом, зародилася ідея про створення маскоту системи. Спочатку компанія спеціалізувалася на розробці операційних систем для камер, проте незабаром переключилася на смартфони.
Відкрите питання про символ компанії та нову операційну систему породжувало багато роздумів та ідей. Проте перші дизайни стали формуватися лише 2005 року. Саме тоді були створені перші ескізи та поняття майбутнього символу, поставлено завдання зробити доброзичливого та різнобічного робота, який зміг би відобразити сильні сторони смартфонів Android.
Як з’явився перший офіційний символ? Через два роки після першого ескізу, у 2007 році, дизайнерка Ірина Блок, яка на той момент працювала в компанії Google, отримала завдання: створити простий і зрозумілий символ, пов’язаний із назвою компанії та робототехнікою. Серед безлічі ескізів було обрано лаконічний “робожук”, який пізніше забарвлять у зелений колір.
Колір логотипу також підібраний особливим чином. На старих комп’ютерах командний рядок був зеленим кольором одного відтінку, який і вибрали як основу для логотипу Android. Код HEX цього кольору #A4C639.
Перші гаджети із зеленим роботом опинилися в руках користувачів уже у 2008 році. Зі зростанням популярності операційної системи і кількості смартфонів, що випускаються на цій системі, зелений робот ставав все більш і більш значущою частиною бренду Android. Адже він справді виконав головні завдання: був простий і зрозумілий кожному.
Незабаром робот отримав своє офіційне ім’я – Andy Rubin, на честь одного із засновників Android Inc. Лого та ім’я стали так нерозривно пов’язані з системою, що стали впізнаваними у всьому світі.
Перший ребрендинг зеленого робота був у 2014 році. Тоді йому лише змінили відтінок, додавши більше м’ятного, холодного відтінку. Ця версія логотипу використовувалася ще п’ять років, адже наступний ребрендинг стався у 2019 році. Цього разу зміни були суттєвішими, бо роботу прибрали все тіло, залишивши лише напівкруглу голову. До того ж відтінок зеленого став ще холоднішим.
І ось, у 2023 році всім знайомий робот Android знову перетворився: він набув тривимірного вигляду. Крім того, публіці представлені ще кілька варіантів тривимірного робота, наприклад, забарвленого кольору веселки або стилізованого під глянсовий метал. Таким чином керівництво компанії хоче підкреслити свою різноманітність та багатофункціональність, а також толерантність та солідарність.
З кожним роком розвивається як компанія Android, так і її головний символ – зелений робот, який вже став важливою частиною культури та життя людей усього світу. Примітно, що в одному з інтерв’ю дизайнерка та творець робота Ірина Блок розповіла, як надихалася вуличними графіті, а також малюнками на стінах під час створення робота. За її словами, ці символи відрізняються своєю надзвичайною зрозумілістю кожній людині та привабливою простотою. Тепер малюнки вже створеного нею зеленого Androida можна зустріти в будь-якому куточку планети, в тому числі і як графіті. Адже історія робота Android – це історія технології, культури та мінливості нашого світу, яка торкнулася кожного.
Всі матеріали цього сайту є об'єктами авторського права (у тому числі дизайн). Забороняється копіювання, розповсюдження (у тому числі шляхом копіювання на інші сайти та ресурси в Інтернеті) або інше використання інформації та об'єктів без попередньої згоди правовласника.
Также запрещается включение содержания страниц данного сайта и иных объектов, расположенных на сервере art-studiott.com, в структуру других сайтов (например, путем iframe или проставления прямых ссылок на объекты, в том числе фотографии).
Запрещаются любые иные действия, в результате которых у пользователей Интернета может сложиться впечатление, что представленные материалы не имеют отношения к домену art-studiott.com.
Размещать ссылку на страницу сайта можно в случае, если название ссылки соответствует названию страницы, на которую ссылка должна привести (title) - внизу каждой страницы приведены коды ссылок.